سوله سبک - سوله|سوله سازی|ساخت سوله
15953
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15953,single-format-standard,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_popup_menu_text_scaledown,qode-theme-ver-12.0.1,qode-theme-bridge,bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
 

سوله سبک

سوله سبک

سوله سبک

سوله سبک: سازندگان برای ساخت سوله ها , چه سوله های سبک و چه سوله های سنگین باید از مهارت و دانش زیادی برخوردار باشند . ساخت سوله از مراحل اولیه و مهم کار است که باید به آن توجه ویژه داشت و کاملا بر اساس متد ها و نقشه هایی که از قبل تهیه شده است ساخته شود در ساخت سوله باید به ابعاد آن توجه نمود که ابعاد هم با توجه به کاربری سوله تعیین می گردد .

ارتفاع سوله

سوله ها همانطور که گفته شد با کاربری های مختلفی ساخته می شوند که ارتفاع آن ها می تواند به نوع نیاز پروژه متغیر باشد اصولا سوله هایی بیش تر مورد استفاده قرار می گیرند که ارتفاع های بلندی دارند . حداقل ارتفاع سوله می تواند ۴ متر و حداکثر آن می تواند ۲۰ متر باشد . ماشین آلات نصب شده در سوله , انبار های سوله و فضای مورد نیاز در سوله نیز می توانند در تعیین ارتفاع سوله تاثیر گذار باشد .

ابعاد دهانه سوله

سوله ها در دهانه های مختلفی ساخته می شوند اما کاربردی ترین سوله ها , سوله هایی با دهانه های بزرگ هستند که می توان از آن ها در مواردی چون استادیوم های بزرگ , ساختمان های صنعتی و .. استفاده نمود . ساخت سوله هایی با دهانه های بزرگ هزینه بر است اما می توان از روش هایی استفاده نمود که موجب صرفه اقتصادی آن خواهد شد مثلا روش های سوله خرپایی .

با ساخت سوله های با دهانه های بزرگ به روش خرپایی نه تنها هزینه ها افزایش نمی یابد بلکه با افزایش ابعاد دهانه هزینه ها کاهش هم می یابند که این خصوصیتی ویژه برای این نوع سوله ها محسوب می شود .

سوله سبک

برای ساخت این سوله ها باید از متدهای سبک سازی سوله استفاده نمود . سوله های سبک هزینه های کم تری هم خواهند داشت , یک نوع از سوله های سبک سوله های خرپایی هستند که با بهره گیری از این متدها توانسته اند به میزان زیادی وزن خود را و به نسبت هزینه ها را کاهش دهند .

سوله سبک خر پایی چیست؟

سوله سبک خر پایی چیست؟ : سازه سوله سازه ای از جنس فولاد می باشد که به این سازه ها سازه های فلزی نیز گفته می شود. سوله ها دارای انواع گوناگونی می باشند  که شامل سوله خر پایی، سوله تیر ورقی و سوله ی یو بی ام می باشد. سوله های خر پاییمعمولا پر کاربرد می باشد.

سوله سبک خر پایی چیست؟

سوله ی سبک خر پایی یکی از مدرن ترین نوع سوله ها می باشد . ساختار این سوله به طوری است که مزایای فراوانی را از آن سوله های سبک خر پایی کرده است. سوله های خر پایی توسط قوطی های پروفیل ساخته می شوند. طراحی سوله های خر پایی معمولا با استفاده از  نرم افزار های پیشرفته بوده و زیر نظر مهندسین حرفه ای طراحی می شود. یکی از مزایای سوله های خر پایی امکان استفاده از آن در پروژه های بزرگ می باشد.

مزایای سوله های خر پایی

۱٫     حمل و نقل اسان : سوله های خر پایی به دلیل این که بسیاری از اجزای آن در کارخانه ها بررسی و مشخص می شوند به راحتی قابل حمل بوده و می توان قطعات را جدا گانه حمل کرد.

۲٫     دهانه ی گسترده : سوله های خر پایی دارای دهانه ای وسیع می باشند به همین دلیل استفاده از این نوع سوله در پروژه ها و سازه های بزرگ بسیار مطرح می باشد و قابل اهمیت نیز هست.

۳٫     زیبایی و تنوع : سازه های خر پایی به دلیل قابلیتی که سازه های فضا کار در تحمل بار ها دارا می باشند دارای طراحی دلخواه می باشد. بنابراین در این نوع سازه می توان از سلیقه نیز استفاده نمود.

۴٫     کاربری عالی: از سوله های خر پایی بر خلاف سوله های دیگر در هر مکانی می توان استفاده نمود. بنابراین در انواع مکان های ورزشی، تفریحی و یا کارخانه مورد استفاده می باشد.

۵٫     امکان استفاده از جرثقیل: سوله های خر پایی دارای مقاومتی بسیار بالا می باشند به همین دلیل می توان در هر مکانی از سوله آنها را نصب نمود. در سوله های خر پایی بر خلاف سوله های تیر ورقی و یو بی ام امکان استفاده از جرثقیل های سقفی نیز وجود دارد.9امکان استفاده از جرثقیل

انواع سوله ها, با ما سوله, دهانه ی گسترده, سوله تیرورقی, سوله خرپایی, سوله سبک خر پایی چیست؟,سوله های یو بی ام, سوله یو بی ام, مزایای سوله های خر پایی
بدون نظر

ارسال دیدگاه